» » » Moldovada məzarı tapılan 206 azərbaycanlı – ADLAR

Moldovada məzarı tapılan 206 azərbaycanlı – ADLAR

Moldovada məzarı tapılan 206 azərbaycanlı – ADLAR

İkinci Dünya müharibəsində həlak olmuş, Moldovada məzarları tapılan 206 azərbaycanlının adı açıqlanıb.

Ucarliyiq.biz-ın APA-ya istinadən xəbərinə görə, itkin düşmüş hesab olunan 223-cü milli atıcı diviziyanın üzvü olan 206 azərbaycanlının təvəllüdü, rütbəsi, dəfn olunduğu məkanlar da məlumdur.


Sıra nömrəsi


Rütbəsi


Adı, soyadı, atasının adı


Doğulduğu yer


Doğum və ölüm tarixi


Dəfn yeri


1.


Çavuş


Matveyev Valentin Fyodoroviç


(Bakı)


1919 - 1941


Kişinyov


2.


Baş texnik-leytenant


Mixels Valeriy Borisoviç


(Bakı)


1923 - 1944


Belçı.


3.


Mühəndis-kapitan


Mustafabəyli Ədhəm Hacıbəy oğlu


(Bakı)


1906 - 1944,


Tiraspol.


4.


Sıravi


Rubanov İvan Pavloviç


(Bakı)


1903 –1944,


Tiraspol.


5.


Sıravi


Yusibov Aslan


(Bakı)


1918 – 1944,


Bender.


6.


 

Abbasov Əziz Qulam oğlu


(Masallı, Şaturoba)


1922 – 1944,


Bender.


7.


 

Əliyev Ziyadxan


 

1917 – 1944,


Bender.


8.


Kiçik leytenant


Petunin Pavel Qriqoryeviç


 

1918 - 1944


Bender.


9.


Sıravi


Əliyev Allahverdi Heydər oğlu


(Cəbrayıl, Aşağı Veysəlli)


05.07.1944


Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.


10.


Sıravi


Əliyev Bəşir Ağababa oğlu


(Bakı)


18.04.1944


Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.


11.


Kiçik çavuş


Əliyev Camal Nəsib oğlu


(Goranboy)


1900 – 1944


Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.


12.


Çavuş


Əliyev Rəhman Qəhrəman oğlu


(Qəbələ, Vəndam)


1911 – 1944


Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.


13.


Sıravi


Əliyev Səftər Heydər oğlu


(Naxçıvan)


1901 – 1944


Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.


14.


Sıravi


Hüseynov Bəybala Əbdül oğlu


(Bakı)


1924 – 1944


Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.


15.


Sıravi


Hüseynov Qurban İsgəndər oğlu


(Bakı)


1924 – 1944


Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.


16.


Baş leytenant


Məmmədov Məmmədhüseyn


(Şəki, Baş Göynük)


1901 – 1944


Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.


17.


Kiçik çavuş


Məcidov Forman


(Xaçmaz)


1911 – 1944


Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.


18.


Yefreytor


Rzayev Muxtar


 

1917-1944


Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.


19.


Baş çavuş


Səmədov Musa Hacıəli oğlu


(Bakı)


1916-1944


Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.


20.


Sıravi


Həsənov Muxtar Səlim oğlu


(Bakı)


1896-1944


Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.


21.


Leytenant


Mirzəyev Əlinəzər Əli oğlu


(Ağdam, Xındırıstan)


1919 – 1944


Qriqoriopol rayonu.


22.


Sıravi


Avilov Vladimir Qoergiyeviç


(Bakı)


1909 – 1944


Malaeşti kəndi, Qriqoriopol rayonu.


23.


Gizir


Axundov Vəliyulla Rəhim oğlu


(Ağstafa)


1913 – 1944


Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu.


24.


Gizir


Bondarenko Konstantin Mixayloviç


(Gəncə)


1911 – 1944


Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu.


25.


Baş leytenant


Dadaşov Bəhram Əli oğlu


(Bakı)


1913 – 1944


Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu.


26.


Çavuş


Kravçenko Mixail Fyodorviç


(Sabirabad)


1911 – 1944


Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu.


27.


Leytenant


Əfəndiyev Akif Ələddin oğlu


(Bakı)


1912 – 1944


Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu.


28.


Baş çavuş


Abbasov Əhməd İsmayıl oğlu


(Gəncə)


1921 – 1944


Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu.


29.


Çavuş


Əhmədov Əli Sahib Kazım oğlu


(Bakı, keçmiş Xrebtovıy küçəsi)


1901 – 1944


Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu.


30.


Sıravi


Babayev Hüseyn Sadıq oğlu


(Naxçıvan)


1907 – 1944


Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu.


31.


Sıravi


Hüseynov Məmmədulla Həsən oğlu


(Şabran)


1907 – 1944


Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu.


32.


Sıravi


Qurbanov Mikayıl Oruc oğlu


(Ağstafa, Köçəsgər)


1921 – 1944


Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu.


33.


Sıravi


Mustafayev Əsgər Əli oğlu


 

1910 – 1944


Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu.


34.


Sıravi


Qarayibov Əbdül


(Ağstafa, Qıraq Kəsəmən)


1907 – 1944


Tokmazeya kəndi, Qriqoriopol rayonu.


35.


 

Melexov Aleksandr İvanoviç


(Bakı)


1924 – 1944


Şipka kəndi, Qriqoriopol rayonu.


36.


Çavuş


Quliyev Rəşid


(Bakı)


1925 – 1944


“Üzüm” sovxozu, Qriqoriopol rayonu.


37.


Sıravi


Səmədov Məhəddin


(Xaçmaz)


1912 – 1944


Moşana kəndi, Dondyşan rayonu.


38.


Baş çavuş


Əliyev Dəmir


(Şəmkir)


1915 – 1944


Dubossar rayonu.


39.


Sıravi


İsmayılov Rəsul Məmməd oğlu


(Göyçay)


1944


Dubossar rayonu.


40.


Sıravi


Məmmədov Məmməd


(Ağdam)


1907 – 1944


Dubossar rayonu.


41.


Sıravi


Muradov Murad Abbas oğlu


(Cəbrayıl)


1904 – 1944


Dubossar rayonu.


42.


Baş çavuş


Abdulaev Yakov Rustoveneviç


 

1921 – 1942


Koşniça kəndi, Dubossar rayonu.


43.


Sıravi


Həsənov Qulu


(İmişli)


1904 – 1944


Koşniça kəndi, Dubossar rayonu.


44.


 

Əsgər Visa


(Şəmkir)


1899 – 1944


Markauç kəndi, Dubossar rayonu.


45.


 

Şukurov Soyfedun Akalieviç


(Quba, Nügədi kəndi)


1920 – 1944


Ustye kəndi, Dubossar rayonu.


46.


Baş çavuş


Tançirev Aleksandr İvanoviç


(Bakı)


1910 – 1944


Kalaraş şəhəri.


47.


Sıravi


Salayev İl-fat


(Ələt)


1925 – 1944


Reden kəndi, Qalaraş rayonu.


48.


Sıravi


Avdeev Petroviç


(Bakı, Zabrat)


1914 – 1944


Plop-Ştyubey kəndi, Kauşan rayonu.


49.


Sıravi


Qavriş Stepan Nikolayeviç


(Bakı)


1912 – 1944


Plop-Ştyubey kəndi, Kauşan rayonu.


50.


Sıravi


Hacıyev Hidayət Qədir oğlu


(Ucar, Məlikballı)


1913 – 1944


Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu.


51.


Baş çavuş


Qaryağdı Adil Bilal oğlu


(Cəbrayıl)


1908 – 1944


Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu.


52.


Baş çavuş


Məmmədov Cümə Muxtar oğlu


(Kürdəmir, Cəlayir)


1922-21.08.1944


Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu.


53.


 

Məmmədov Dostəli Canməmməd oğlu


(Bakı)


1911 – 1944


Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu.


54.


Baş çavuş


Şixəliyev Həsrət


(Ucar, Quləbənd)


1944


Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu.


55.


Sıravi


Abdullayev Umud İmiroviç


(Samux)


1923-08.08.1944


Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.


56.


Yefreytor


Qurbanov Qurban Nurəli oğlu


(Cəbrayıl)


1920-1944


Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.


57.


Sıravi


Məmmədov Nazim Əkbər oğlu


 

1914-1944


Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.


58.


Sıravi


Puxov Pavel Vasilyeviç


 

1906-1944


Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.


59.


Sıravi


Rotkin İvan M.


(Bakı)


1910-1944


Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.


60.


Baş çavuş


Süleymanov Məmməd Ömər oğlu


 

1918-1944


Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.


61.


Sıravi


Şükürov Şükür Murad oğlu


(Şamaxı)


1910-1944


Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.


62.


Sıravi


Valkov Stepan Sergeyeviç


 

1902-1944


Leontyev kəndi, Kauşan rayonu.


63.


Sıravi


Cabbarov Məmməd Əlibaba oğlu


(Sabirabad)


Leontyev kəndi, Kauşan rayonu.


 

64.


Sıravi


Əbdürrəhmanov Əbdül Kərim oğlu


(Ağdam)


1915-1944


Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.


65.


Çavuş


Həsənov Cəfər Dəmir oğlu


(Goranboy, Tap Qaraqoyunlu)


1916-1944


Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.


66.


Sıravi


Məhərrəm Məmməd oğlu


(Goranboy)


1925-1944


Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.


67.


Sıravi


Quliyev Turbende


(Ağcabədi)


1898-1944


Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.


68.


Sıravi


Quliyev Turbinda


(Yevlax)


1898-1944


Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.


69.


Çavuş


Orlov İvan Nikiforoviç


(Bakı)


1907—1944


Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.


70.


Çavuş


Rzayev Oruc


(Corat)


1921-1944


Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.


71.


Baş çavuş


Paşayev Paşa Kərim oğlu


(Cəbrayıl)


1909-1944


Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.


72.


Sıravi


Abbasov Vəli Abbas oğlu


(Mərdəkan)


1914-1944


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


73.


Çavuş


Bayramov Mikayıl Mustafa oğlu


(Şəmkir)


1913-21.08.1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


74.


Sıravi


Burov İvan Yemelyanoviç


(Bakı)


1907-1944


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


75.


Çavuş


Həsənov Sədiyar Əsgər oğlu


(Kürdəmir)


1919-1944


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


76.


Sıravi


 

Qorelikov Mixail Nikolayeviç


1925-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


77.


Sıravi


Qurbanov İsamalı Dunyamalı oğlu


(Zəngilan),


 

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


78.


Sıravi


Cavadov Əmir Əli Qurban oğlu


(Qonaqkənd)


1908-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


79.


Sıravi


Zərbəliyev Hacıbaba


(Masallı, Boradigah)


1925-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


80.


Çavuş


Zaxarov Vladimir İvanoviç


(Bakı)


1915-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


81.


Sıravi


Kərimov Mövlud


(Dərbənd)


1922-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


82.


Sıravi


Kərimov Şahbaba İbad oğlu


(Qusar, Köhnə Xudat)


1914-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


83.


Çavuş


Kolosov Nikita Nikolayeviç


(Bakı)


1904-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


84.


Sıravi


Kotlyarskiy Lazar Moiseyeviç


(Bakı, keçmiş Montin qəs)


1912-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


85.


Sıravi


Kulişov İmira Jatoviç


 

1924-1944,


Hacimus kəndi,Kauşan rayonu.


86.


Sıravi


Qurbanov Nurulla


(Şamaxı)


1924-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


87.


Sıravi


Məmmədov Ağahüseyn


(Mərdəkan)


1915-18.08.1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


88.


Sıravi


Mustafayev - Oruc oğlu


(Şəmkir, Abbaslı k.)


1925-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


89.


Sıravi


Nemətov İbrahim


(Bakı, Güzdək kən.)


1904-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


90.


Çavuş


Pytiqorskaya İzabella Mixaylovna


(Bakı, keçmiş Zevin küç. 2),


1925-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


91.


Sıravi


Ruxman Aleksey Efimoviç


(Bakı)


1925-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


92.


Gizir


Səfərov Rafiq Sadıq oğlu


(Bakı)


1915-23.08.1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


93.


Sıravi


Süleymanov Məmmədhüseyn Kazım oğlu


(Xaçmaz)


1924-1944,


Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.


94.


Sıravi


Əhmədov Ömər Hüseyn oğlu


(Ağdaş)


1922-1944,


Kriulyan rayonu.


95.


Sıravi


Qasımov Umud


(Kürdəmir)


1923-1944,


Jevren kəndi, Kriulyan rayonu.


96.


Sıravi


Klimayev Fidot İvanoviç,


 

1944,


Jevren kəndi, Kriulyan rayonu.


97.


Sıravi


Rəşidov Malik


(Şəki)


1925-1944,


Jevren kəndi, Kriulyan rayonu.


98.


Baş çavuş


Həsənov Eyyub Musa oğlu


(Şuşa)


1921 – 1944,


Jevren kəndi, Kriulyan rayonu.


99.


Sıravi


Zərifov Hafiz


(Bakı)


1918-1944,


Leov rayonu.


100.


Baş çavuş


Pokrovskaya Mariya Filipovna


(Bakı)


1920-1944,


Leov rayonu.


101.


Sıravi


Şukurov Qaydaş Maliçeviç


(Buzovna)


1923-1944,


Leov rayonu, Tomay kəndi.


102.


 

Antaqlanov Denema Muradoviç


 

1913-1944,


Novo-Anenskiy rayon.


103.


Sıravi


Hacıyev Fərrux


(Gəncə),


1905-1944,


Varniça kəndi.


104.


Çavuş


Quliyev Əsgər Qurban oğlu


(Bakı, keçmiş Razin qəs.)


1922-1944,


Varniça kəndi.


105.


Sıravi


Protopopov Vladimir Fedoroviç


(Bakı)


1918-1944,


Varniça kəndi.


106.


Sıravi


Şahbabayev Alaverdi


(Qusar Laza kən.)


1920-1944,


Varniça kəndi.


107.


Sıravi


Lavrentyev Semen Evdokimoviç


(Xızı),


1905-1944,


Kalfa kəndi.


108.


Baş çavuş


Osmanov Məmməd Əhməd oğlu


(Gəncə)


1923-1944,


Novo-Anen rayonu.


109.


Sıravi


Qasımov Əşrəf Süleyman oğlu


(Şuşa)


1894-1944,


Novo-Anen rayonu.


110.


Sıravi


Ağadadaş Dadaş


(Şabran)


1919-1944,


Novo-Anen rayonu.


111.


Sıravi


Əliyev Kamil


(Quba, Qəçrəş kə.)


1944,


Novo-Anen rayonu.


112.


Çavuş


Qolopuzov Vasiliy Dmitriyeviç


(Ağdaş)


1913-10.05.1944,


Novo-Anen rayonu.


113.


Sıravi


Kamzonov Mamot Marsouloviç


(Şəki)


1925-10.05.1944,


Novo-Anen rayonu.


114.


Sıravi


Kolesnikov Fedor Fedoroviç


 

1944,


Novo-Anen rayonu.


115.


Sıravi


Quliyev Əli Salman oğlu


 

1908-1944,


Novo-Anen rayonu.


116.


Sıravi


Məmmədov Məmməd


(Bakı)


1918-1944,


Novo-Anen rayonu.


117.


Çavuş


Sadıqov Maqsud Rəhim oğlu


(Bakı)


1925-1944,


Novo-Anen rayonu.


118.


 

Troşin Konstantin İvanoviç


(Bakı, Balaxanı)


1915-1944,


Novo-Anen rayonu.


119.


Kiçik çavuş


Əyyubov Əhməd Əhməd oğlu


(Şamaxı)


1920-1944,


Novo-Anen rayonu.


120.


 

Əliyev Şeylyar


 

1920-1944,


Speya kəndi.


121.


Sıravi


Əliyev Hüseynqulu Həsən oğlu


(Ağcabədi)


1914-1944.


Speya kəndi.


122.


Çavuş


Bilalov Bilal Şeremetoviç


(Zaqatala, 2-ci Tala),


1925-1944,


Speya kəndi.


123.


Kapitan


Qaydadin Nikolay Aleksandroviç


(Bakı)


1904-1944,


Speya kəndi.


124.


Leytenant


Hüseynov Rüstəm Ağa oğlu


(Bakı)


1903-1944,


Speya kəndi.


125.


Çavuş


Cəfərov Bəhram İsrafil oğlu


(Ağcabədi)


1912-1944,


Speya kəndi.


126.


Çavuş


Zavarov Tyuldin Qaliloviç


(Bakı)


1915-1944,


Speya kəndi.


127.


Sıravi


İbrahimov Məmmədağa


(Gəncə)


1914-1944,


Speya kəndi.


128.


Sıravi


İsmayılov İsmayıl


(Oğuz)


1920-1944,


Speya kəndi.


129.


Sıravi


İsrafilov Bayram


(Bərdə)


1904-1944,


Speya kəndi.


130.


Sıravi


Kadjaev Paraxkan Ajan


(Qusar)


1921-1944,


Speya kəndi.


131.


Çavuş


Məmmədov İzzət


(Ağdam)


1905-1944,


Speya kəndi.


132.


Sıravi


Şturbabin Vasiliy Sidoroviç


(Bakı)


1907-1944,


Speya kəndi.


133.


Tibb xidməti leytenantı


Zeynalov Yaqub Seyfulla oğlu


(Buzovna)


1908-1944,


Novo-Anen rayonu, Teliça kəndi.


134.


Gizir


Yusifov Alma Yusup oğlu


(Ağdaş),


1911-1944,


Şerpen kəndi,Novo-Anen rayonu, Teliça kəndi.


135.


Çavuş


Abbasov Əliabbas


(Cəlilabad)


1919-1944,


Şerpen kəndi,Novo-Anen rayonu.


136.


 

Abuşov Yusup


(Bakı)


1899-1944,


Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.


137.


Çavuş


Əsgərov Abat Maksimoviç


(Goranboy)


1922-1944,


Şerpen kəndi,Novo-Anen rayonu


138.


Sıravi


Bakaliyev Balaxaş


(Şamaxı)


1906-1944,


Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu


139.


Kiçik çavuş


İbrahimov Ağa


(Qəbələ)


1922-1944,


Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.


140.


Sıravi


İbadov Məmməd Əli oğlu


(Kürdəmir)


1924-1944,


Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.


141.


Sıravi


İsrafilov İbiş Əli oğlu


 

1918-1944


Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.


142.


 

Kolodin İvan Timofoyeviç


(Gədəbəy)


1925-1944


Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.


143.


Yefreytor


Məhərrəmov Məmmədvəli Cəbrayıl oğlu


(Qazıməmməd)


1923-1944


Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.


144.


Sıravi


Mərdanov Mərdan Hümbət oğlu


(Bakı)


1909-1944


Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.


145.


Çavuş


Mürvətov Zərbəli Baba oğlu


(Bakı)


1921-1944


Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.


146.


 

Rüstəmov Muxtar Abbas oğlu


(Naxçıvan)


1901-1944


Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.


147.


 

Tuybaev Cembay


(Bakı)


1909-1944


Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.


148.


Sıravi


Uğurliyev Hüseyn


(Zərdab)


1925-1944


Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.


149.


Yefreytor


Əliyev Baxor Əmiroviç


(Bakı)


 

Orqeyev şəhəri.


150.


Sıravi


Komedov Momed Sokiroviç


 

1912-1944


Orqeyev şəhəri.


151.


Sıravi


Əbdürrəhmanov Muxtar Xəlil oğlu


(Ucar)


1920-1941


Orqeyev rayonu.


152.


 

Borisov Timofey Pavloviç


(Xızı)


1922-1944


Orqeyev rayonu.


153.


Sıravi


Heydərov Əjdər


(Qonaqkənd)


1912-1944


Orqeyev rayonu.


154.


Sıravi


Mirzəbəyov Boris Petroviç


(Bakı, Əhmədli)


1944


Orqeyev rayonu.


155.


Baş leytenant


Boşaev Prokofiy Matveyeviç


(Lənkəran)


1914-1944


Slobodzeya şəhəri.


156.


Leytenant


Əbdürrəhmanov Nəzər Əliqulu oğlu


(Bakı)


1912-1944


Slobodzeya şəhəri.


157.


Çavuş


Əliyev İsmayıl Həbib oğlu


(Ağcabədi)


1923-1944


Slobodzeya şəhəri.


158.


Sıravi


İfafilov Nikolay Xaritonoviç


(Zaqatala)


1920-1944


Slobodzeya şəhəri.


159.


Sıravi


Namazov Yunis


(Goranboy)


– 1944


Slobodzeya şəhəri.


160.


Sıravi


Qasımov Əbdül


(Bakı)


1923-1944


Slobodzeya rayonu.


161.


Çavuş


Rzayev Səftər


(Şüvəlan)


1900-1944


Slobodzeya rayonu.


162.


 

Nedeyaxov Yassı


(Şabran)


1907-1944


Slobodzeya rayonu.


163.


 

Rzayev Ələkbər


(Xəzər ray, Qala qəs)


1917-1944


Slobodzeya rayonu.


164.


Çavuş


Şilin Nikolay İliç


(Bakı)


1921-1944


Slobodzeya rayonu.


165.


Sıravi


Alaxverdov Vaqaşa Xazraeviç


(Dərbənd)


1944


Slobodzeya rayonu.


166.


Kiçik leytenant


İbrahimov Ramazan Əbdülmöhsün oğlu


 

1916-1944


Slobodzeya rayonu.


167.


Çavuş


Kaçanov Vladimir Efimoviç


(Bakı)


1922-1944


Slobodzeya rayonu.


168.


Hərbi feldşer


Mirzəyev Həsən Hüseyn oğlu


(Naxçıvan)


1917-1944


Slobodzeya rayonu.


169.


Baş çavuş


Mixedov Aleksandr Antonoviç


(Salyan)


1907-1944


Slobodzeya rayonu.


170.


Baş çavuş


Mustafayev Sabir Məhəmməd oğlu


(Bakı)


1922-1944


Slobodzeya rayonu


171.


 

Talıbov Sayad


(Masallı)


1897-1944


Slobodzeya rayonu.


172.


 

Behbudov Faxdat Abbasqulu oğlu


(Naxçıvan, Şahbuz)


1908-1944


Voynovo kəndi.


173.


Baş çavuş


Bornyaşev Mixail Andreyeviç


(Xaçmaz)


1923-1944


Voynovo kəndi.


174.


Sıravi


Qədirov Ağalar


(Daşkəsən)


1925-1944


Voynovo kəndi.


175.


Sıravi


Rüstəmov Əli Məhərrəm oğlu


(Cəbrayıl)


1915-1944


Voynovo kəndi.


176.


Sıravi


Salmanov Musanıx


(Qonaqkənd)


1925-1944


Voynovo kəndi.


177.


Sıravi


Farajev Slav


(Qazıməmməd)


1925-1944


Teleneşt rayonu.


178.


Leytenant


Həsənov Qəni Həsən oğlu


(Bakı, Ramana)


1908-1941


Ungen rayonu.


179.


Sıravi


Askirov Adij Afimoviç


(Bakı)


1906-1944


Ungen rayonu.


180.


 

Balaşov Nikolay İvanoviç


(Bakı)


1910-1944


Ungen rayonu.


181.


Sıravi


Qardaşov Ayaz Gülverdi oğlu


(Cəlilabad)


1944


Ungen rayonu.


182.


Leytenant


Tereşin Stepan Yeqoroviç


(Bakı)


1917-1941


Ungen rayonu.


183.


Sıravi


Hüseynov Ağahacı


(Cəlilabad)


1908-1944


Floreşt rayonu.


184.


Sıravi


Sadıqov Ağa Mahmud oğlu


(Bakı)


1910-1944


Xınçeştı rayonu.


185.


Sıravi


Yusupov Maxiyazin Musaeviç


(Bakı)
 


1898-1944


Xınçeştı rayonu.


186.


Kiçik çavuş


Vinokurov Semen Timofeyeviç


(Bakı)


1907-1944


Xınçeştı rayonu.


187.


Yefreytor


Poluboyarinov Qeorgiy Konstantinoviç


(Bakı)


1907-1944


Xınçeştı rayonu.


188.


Kiçik çavuş


Musayev Əhməd Paşa oğlu


(Tovuz)


1921-1944


Xınçeştı şəhəri.


189.


Sıravi


Mahmudov İsmayıl


(Bakı)


1924-1944


Xınçeştı şəhəri.


190.


Sıravi


Şirinov Həşim


(Ağcabədi)


1921-1944


Fetiça kəndi.


191.


Sıravi


Abdullayev İbrahim Adil oğlu


 

1922-1944


Ştefan-Vod rayonu.


192.


Sıravi


Tağıyev Asəf İsa oğlu


(Tovuz)


1918-1944


Ştefan-Vod rayonu.


193.


Sıravi


Klimenko Qriqoriy Qriqoryeviç


(Quba)


1909-1944


Ştefan-Vod rayonu.


194.


Sıravi


Skrıl Nikolay Matveyeviç


(Şirvan)


1896-1944


Ştefan-Vod rayonu.


195.


 

Fətəli Mayıl oğlu


(Bakı, Balaxanı)


1906-1944


Ştefan-Vod rayonu.


196.


Kiçik çavuş


Ələsgərov Zərif Senatoviç


(Bakı)


1904-1944


Ştefan-Vod rayonu.


197.


Sıravi


Kodqonov Aleksandr Nikolayeviç


(Bakı)


1944


Ştefan-Vod rayonu.


198.


 

Kulikov Fedor Nikolayeviç


(Bakı)


1900-1944


Ştefan-Vod rayonu.


199.


Sıravi


Məmmədov Məmməd Rafil


(Bərdə)


1921-1944


Ştefan-Vod rayonu.


200.


Sıravi


Muradov Zülfiqar


(Neftçala)


1912-1944


Ştefan-Vod rayonu.


201.


Sıravi


Radionov Aleksandr Nikolayeviç


(Bakı)


1900-1944


Ştefan-Vod rayonu.


202.


Kapitan


Səfərov Əli İsmayıl oğlu


(Biləsuvar)


1907-1944


Ştefan-Vod rayonu.


203.


 

Feyzullayev Mirzalı


(Şəki)


1903-1944


Ştefan-Vod rayonu.


204.


Sıravi


Mirzəyev Əkbər Əhliman oğlu


(Bakı)


1924-1944


Ştefan-Vod rayonu.


205.


 

Botyakin İvan Stepanoviç


(Bakı)


1911-1944


Ştefan-Vod rayonu.


206.


Sıravi


Hüseynov Hacı


(Dərbənd)


1922-1944


Yaloven rayonu


S.B.
ucarliyiq.biz