» » » Avropa Liqasında qrup mərhələsinin IV turunun oyunları keçirilib

Avropa Liqasında qrup mərhələsinin IV turunun oyunları keçirilib

Avropa Liqasında qrup mərhələsinin IV turunun oyunları keçirilib
Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinin IV turunun oyunları keçirilib.

ucarliyiq.bizun məlumatına görə, Azərbaycandan fərqli olaraq bir sıra Avropa ölkələrində saatların əqrəbi 1 saat geriyə çəkildiyindən, matçların başlanma saatları da dəyişdirilib. Nəticədə bu dəfə matçlar ilk 3 turla müqayisədə 1 saat gec başlayıb.

Artıq bu turda 4 komanda 1/16 finala vəsiqə qazana bilib. Bunlar "Zenit", "Ayaks", "Şalke" və "Şaxtyor" olub. "Qarabağ"ın yer aldığı qrupda "Fiorentina" qazandığı növbəti qələbə ilə liderliyini möhkəmləndirib.

Avropa Liqası, qrup oyunları, IV tur

3 noyabr

A qrupu

22:00. "Fənərbağça" (Türkiyə) - "Mançester Yunayted" (İngiltərə) - 2:1

22:00. " "Zarya" (Ukrayna) - Feyenoord" (Hollandiya) - 1:1

Xal durumu: "Fənərbağça" - 7. "Feyenoord" - 7. "Mançester Yunayted" - 6. "Zarya" - 2.

B qrupu

20:00. "Astana" (Qazaxıstan) - "Olimpiakos" (Yunanıstan) - 1:1

22:00. APOEL (Kipr) - "Yanq Boyz" (İsveçrə) - 1:0

Xal durumu: APOEL - 9. "Olimpiakos" - 7. "Yanq Boyz" - 4. "Astana" - 2..

C qrupu

22:00. "Qəbələ" (Azərbaycan) - "Sent-Etyen" (Fransa) - 1:2

22:00. "Anderlext" (Belçika) - "Maynts" (Almaniya) - 6:1

Xal durumu: "Sent-Etyen" - 8. "Anderlext" - 8. "Maynts" - 5. "Qəbələ" - 0.

D qrupu

22:00. "Makkabi" (Tel-Əviv, İsrail) - AZ (Hollandiya) - 0:0

22:00. "Zenit" (Rusiya) - "Dundalk" (İrlandiya) - 2:1

Xal durumu: "Zenit" - 12. "Dundalk" - 4. "Makkabi" - 4. AZ - 2.

E qrupu

22:00. "Austriya" (Avstriya) - "Roma" (İtaliya) - 2:4

22:00. "Astra" (Rumıniya) - "Viktoriya" (Çexiya) - 1:1

Xal durumu: "Roma" - 8. "Austriya" - 5. "Astra" - 4. "Viktoriya" - 3.

F qrupu

22:00. "Atletik" (İspaniya) - "Genk" (Belçika) - 5:3

22:00. "Sassuolo" (İtaliya) - "Rapid" (Avstriya) - 2:2

Xal durumu: "Genk" - 6. "Atletik" - 6. "Rapid" - 5. "Sassuolo" - 5.

G qrupu

00:05. "Panatinaikos" (Yunanıstan) - "Standart" (Belçika) - 0:3

00:05. "Ayaks" (Hollandiya) - "Selta" (İspaniya) - 3:2

Xal durumu: "Ayaks" - 10."Standart" - 5. "Selta" - 5. "Panatinaikos" - 1.

H qrupu

00:05. "Gent" (Belçika) - "Şaxtyor" (Donetsk, Ukrayna) - 3:5

00:05. "Braqa" (Portuqaliya) - "Konyaspor" (Türkiyə) - 2:1

Xal durumu: "Şaxtyor" - 12. "Braqa" - 5. "Gent" - 4. "Konyaspor" - 1.

İ qrupu

00:05. "Şalke" (Almaniya) - "Krasnodar" (Rusiya) - 2:0

00:05. "Nitsa" (Fransa) - "Zalsburq" (Avstriya) - 0:2

Xal durumu: "Şalke" - 12. "Krasnodar" - 6. "Zalsburq" - 3. "Nitsa" - 3.

J qrupu

00:05. PAOK (Yunanıstan) - "Qarabağ" (Azərbaycan) - 0:1

00:05. "Fiorentina" (İtaliya) - "Slovan" (Çexiya) - 3:0

Xal durumu: "Fiorentina" - 10. "Qarabağ" - 7. PAOK - 4. "Slovan" - 1.

K qrupu

00:05. "Southempton" (İngiltərə) - "İnter" (İtaliya) - 2:1

00:05 "Sparta" (Çexiya) - "Hapoel" (Bir Şeva, İsrail) - 2:0

Xal durumu: "Sparta" - 9. "Southempton" - 7. "Hapoel" - 4. "İnter" - 3.

L qrupu

00:05. "Sürix"(İsveçrə) - "Styaua" (Rumıniya) - 0:0

00:05. "Vilyarreal" (İspaniya) - "Osmanlıspor" (Türkiyə) - 1:2

Xal durumu: "Osmanlıspor" - 7. "Sürix" - 5. "Vilyarreal" - 5. "Styaua" - 3.